Farní zpravodaj 2/2020

V neděli 9. února při ranní mši svaté proběhne udílení svátosti pomazání nemocných. Jedná se o svátost, která je udělována starým a nemocným lidem. Připomene jim nejen to, že Kristus je v jejich těžkostech, které stáří a nemoci přináší, s nimi, ale dodá i sílu tyto těžkosti překonávat. Dejte prosím vědět všem, kdo by o udělení svátosti měli zájem, aby právě v tento den dorazili na ranní mši svatou.  

V pátek 21.2 opět přijede P. Jiří Jakoubek ze Studence sloužit dětskou mši svatou. Především tak zveme rodiče s dětmi, aby přišli, nebudete litovat.  

V sobotu 22. února přijede do nedalekých Hořic P. Vojtěch Kodet a povede zde duchovní obnovu. Zváni jsou nejen místní, ale i lidé z širšího okolí, tedy i my z Jičínska.  Program začíná v 9 h na Zemědělské akademii (Riegrova 1403, Hořice) a během dopoledne se budou střídat promluvy s časem na zamyšlení a modlitbu. Ve 12 h bude následovat oběd a od 14 h společná mše svatá v kostele. Avšak pozor, je potřeba se přihlásit, a to co nejdříve, nejpozději však do 16.2. na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Více informací na stránkách farnost-horice.cz. Pokud P. Kodeta příliš neznáte, můžete si některá jeho kázaní či přednášky poslechnout na YouTube. 

Další sobotu, tedy ve vzácné datum 29. února, proběhne duchovní obnova i v naší farnosti. Hostem bude P. Milan Romportl, který v letech 2009 – 2011 v naší farnosti působil jako kaplan.  Harmonogram bude obdobný jako u adventní duchovní obnovy. Tedy během dopoledne přednášky, v poledne mše svatá, po ní nejspíš společný oběd. Určitě zbyde čas i na popovídání si s Milanem, nebo dalšími farníky. Téma bude upřesněno později, i tak určitě přijďte, bude to stát za to! 

Ohlédnutí za rokem 2019 od P. Prokopa Tobka: 

„V naší farnosti proběhlo v uplynulém roce 23 křtů, 5 párů uzavřelo církevní manželství, celkem 41 lidí přijalo svátost pomazání nemocných a 29 lidí jsme odevzdali Pánu při církevním pohřbu. Ekonomický výsledek za uplynulý rok ještě není zpracován, v průběhu prvního pololetí však bude k dispozici na farních stránkách, podobně jako výsledky z uplynulých let. Již v tuto chvíli však mohu oznámit, že nedělní sbírky a dary nás farníků nestačí na běžný provoz (energie, platy) a drobné opravy našeho majetku, které nejsou financovány z dotačních programů. Výnos z pachtů pak slouží právě k nutné spoluúčasti na dotačních akcích.“